- -8%
Refrigerated display case - Cm 143.7 x 38 x 25.5 h
TFG-SUSHI6PISS
TFG-SUSHI6PISS
€2,013.88
€2,189.00
-8%
€2,013.88 Senza tasse
€2,456.93 Con tasse
€2,189.00 Senza tasse
Tax excluded
Shipping times: from 3 days to 15 working days
Counter display - Refrigerated display case - SUSHI6PISS - For dishes - Temperature +1°+5°C - Power W 300 - Static refrigeration - Refrigerant gas R290 - Lighting - Built-in motor - Cm 143.7 x 38 x 25.5 h
| Counter display | Model: SUSHI6PISS |
| Dimensions | cm 143.7 x 38 x25.5 h |
| Weight | 37 kg |
| Warranty | 12 months |
| Standard | CE |
| FUNCTIONAL CHARACTERISTICS | |
|---|---|
| Temperature | +1/+5°C |
| Defrosting | Manual |
| Refrigeration | Static |
| Refrigerant gas | R290 |
| Display shelf | cm 106 x32.5 |
| Front doors | 3 |
| ELECTRICAL FEATURES | |
|---|---|
| Electric power | W 300 |
| Power supply | 230V/1/50Hz |
| FEATURES | |
|---|---|
| Standard operator-side sliding doors | |
| Led lighting protected by anodized aluminum ceiling light fixture | |
| Stainless steel stand AISI 316 suitable for contact with fish for bowls GN 1/3 h 40 mm | |
| Stainless steel frame | |
| Curved glass that can be opened as standard | |
| Double evaporator: top equipped with condensation collection tray | |
| Silver color | |
| With built-in motor |
- *TYPE
- *Vetrina refrigerata*
- *EXPOSURE
- *Con ripiano*
100 Items







.png)

