

- -8%
Refrigerated table - N. 4 doors - Lift up - cm 223 x 60 x 95 h
FFC-G-SNACK4200TN-FC
FFC-G-SNACK4200TN-FC
€1,357.00
€1,475.00
-8%
€1,357.00 Senza tasse
€1,655.54 Con tasse
€1,475.00 Senza tasse
Tax excluded
Refrigerated table - Model G -SNACK4200TN-FC - Temperature -2°+8°C - Capacity liters 342 - Ventilated refrigeration - Power W 398 - N. 4 doors - Energy class C - Rear lift-up - Stainless steel frame AISI 201 - Power supply single-phase V230/50Hz - Dimensions cm 223 x 60 x 95 h
Options
+ ACCESSORIES
| Refrigerated table | Model: G-SNACK4200TN-FC |
| Energy Class | C |
| Dimensions | Cm 223 x 60 x 85 h |
| Dimensions interior | Cm 177.2 x 43 x 56 h |
| Dimensions packaging | Cm 226 x 63 x 98 h |
| Net weight / Gross | Kg 194/225 |
| Warranty | 12 months |
| Standard | CE |
| TECHNICAL DATA | |
|---|---|
| Doors | N. 4 |
| Temperature | -2°/ +8°C |
| Capacity | Litres342 |
| Temperature max working | +35°C / 50% RH |
| Refrigeration | Ventilated |
| Defrosting | Electric |
| Refrigerant gas | R 600a |
| Condensation water evaporation | Automatic |
| Temperature control | Electronic |
| Insulation thickness | mm 6 |
| Power | W 398 |
| Power supply | Monophase V230/50Hz |
| Reversible doors | No |
| Lighting | No |
| Supplied | N. 4 grids cm 33 x 43 + N. 4 pairs of guides |
| With | Rear riser |
| GENERAL FEATURES | |
|---|---|
| Positive temperature refrigerated table | |
| Stainless steel frame AISI 201 | |
| Removable built-in unit for easy maintenance | |
| Circular pattern of cold air so as not to directly touch the product | |
| Electronic temperature control with digital thermostat | |
| Electrical heating element around the door frame for condensation elimination | |
| Automatic defrosting with electric heating element and automatic defrosting temperature control | |
| Automatic evaporation of condensation water | |
| Anti-corrosion treated evaporator | |
| Door with return spring | |
| Door gasket removable without tools | |
| Bottom with rounded corners | |
| Easy door interchangeability with two- and three-drawer drawers | |
| Easily removable drawer boxes with telescoping stainless steel runners | |
| Stainless steel feet adjustable in height | |
| Possibility of leaning against the wall |
- *MODEL
- *Tavolo*
- *COLD LINE REFRIGERATION
- * Ventilated *
- *LENGTH
- * from 201 to 300 cm *
- *NUMBER OF DOORS
- *N.4 porte*
- *DRAWERS
- * Without chest of drawers *
- *WORK PLAN
- *Piano di lavoro inox*
100 Items










 (90 × 50 px).png)
