
- -8%
Refrigerated table - N. 4 doors - cm 236 x 60 x 85/92 h
T-DIM-TF04MID60
T-DIM-TF04MID60
€1,404.20
€1,526.30
-8%
€1,404.20 Senza tasse
€1,713.12 Con tasse
€1,526.30 Senza tasse
Tax excluded
Shipping times: from 3 days to 15 working days
Stainless steel refrigerated table AISI 304 - ModelTF04MID60 - N. 4 doors - Ventilate - Temperature 0°+10°C - Capacity liters 530 - Electrical absorption 495W - Dimensions cm 236 x 60 x 85/92 h
Options
+ ACCESSORIES
| PRODUCT INFORMATION | |
|---|---|
| Refrigerated table | TF04MID |
| Dimensions | cm 236x60x 85/92 h |
| Dimensions packaging | cm 241 x 64x 100 h |
| Weight | kg 116 |
| TECHNICAL DATA | |
|---|---|
| Capacity | 530 Lt |
| Power | W 495 |
| Temperature | 0+10°C |
| Food | V230/1/50Hz |
| Gas | R404A/R507 |
| Test | +43/65% |
| Insulation thickness | 40 mm |
| GENERAL FEATURES | |
|---|---|
| Table with 4 doors | |
| Stainless steel interior and exterior excluding galvanized steel outer bottom | |
| Rounded inner corners | |
| Polyurethane insulation without high pressure injected CFC | |
| Doors with automatic closure and magnetic seal | |
| Front electronic control panel with NTC probe | |
| Ventilated refrigeration | |
| Series extractable and tropical monobloc refrigerant unit | |
| Automatic condensation water purification and evaporation | |
| Height adjustable stainless steel feet | |
| Standard equipment: 1 perforated shelf and 2 stainless steel guides L by door | |
| Norma CE | |
| Warranty 12 months |
- *MODEL
- *Tavolo*
- *COLD LINE REFRIGERATION
- * Ventilated *
- *LENGTH
- * from 201 to 300 cm *
- *NUMBER OF DOORS
- *N.4 porte*
- *DRAWERS
- * Without chest of drawers *
- *WORK PLAN
- *Piano di lavoro inox*
100 Items










 (90 × 50 px).png)
