
- -8%
Refrigerated Salads - N. 2 doors - Veterina portaingredienti - cm 90x70x105.8 h
T-DIM-SLV02VD
T-DIM-SLV02VD
€1,023.22
€1,112.20
-8%
€1,023.22 Senza tasse
€1,248.33 Con tasse
€1,112.20 Senza tasse
Tax excluded
Shipping times: from 3 days to 15 working days
Refrigerated Salads - Model SLV02VD - Static refrigeration with air agitator - Temperature + /+10 °C - N. 2 refrigerated doors - Straight glass - Dimensionen cm 90x70x105.8 h
Options
+ ACCESSORIES
| PRODUCT INFORMATION | |
|---|---|
| Refrigerated salads | SL02VD |
| Dimensions product | cm 90 x 70 x 105.8 h |
| Dimensions packaging | cm 93x 73x 100 h |
| Weight | kg 63 |
| TECHNICAL DATA | |
|---|---|
| Capacity net | 220 |
| Insulation thickness | 40 mm |
| Temperature | +/+10°C |
| Gas Refrigerant | R404A/R507 |
| Test | +43/65% |
| Electrical absorption | W280 |
| Power supply | 230V-1P-50Hz |
| GENERAL FEATURES | |
|---|---|
| Interior and exterior in stainless steel, excluding the outer bottom in Galvanized steel | |
| Rounded inner corners | |
| High Pressure Polyurethane injected without CFC gas dangerous to the environment | |
| Doors with automatic closure and magnetic seal | |
| Front electronic control panel with NTC probe | |
| Static refrigeration with air agitator | |
| Series extractable and tropical refrigeration unit (environmental temperature +40°C and relative humidity of 60%) | |
| Fully automatic condensation water purification and evaporation | |
| Openable motor compartment to facilitate condenser inspection and cleaning | |
| Height adjustable plastic feet (80/10 H mm) | |
| Series : 1 plasticized grid GN 1/1 + 2 guides per door | |
| Warranty 12 months | |
| Norma CE |
- *MODEL
- *Saladette*
- *COLD LINE REFRIGERATION
- *Static*
- *LENGTH
- * from 40 to 100 cm *
- *NUMBER OF DOORS
- *N.2 porte*
- *DRAWERS
- * Without chest of drawers *
- *WORK PLAN
- *Piano di lavoro inox*
100 Items









