
- -8%
Electric pizza oven for 4+4 pizzas - cm 101x 85 x 75 h
FMR-FML4+4
FMR-FML4+4
€1,747.08
€1,899.00
-8%
€1,747.08 Senza tasse
€2,131.44 Con tasse
€1,899.00 Senza tasse
Tax excluded
Shipping times: from 3 days to 15 working days
Electric pizza oven - Model FML4+4 - No.2 Room - Room size 2 x cm 72 x 72 x 14h - Stainless steel or rustic - Refractory hob - Dimensions cm 101x 85 x 75 h
Options
+ ACCESSORIES
| Electric pizza oven | FML4+4 |
| Dimensions | cm 101x 85 x 75 h |
| Weight | kg 146-173 |
| Packaging dimensions | cm 109 x 104 x 92 h |
| TECHNICAL DATA | |
|---|---|
| Temperature | +50 + 500°C |
| Room | No. 2 x (cm 72 x 72 x 14h) |
| Power | Kw 12 (1Ph-54A) (3Ph - 18A) |
| Power supply | 230-400V/3-3N/50-60Hz - 230V/1N/50-60Hz |
| GENERAL FEATURES | |
|---|---|
| Stainless steel or rustic | |
| Refractive plan | |
| Thermal insulation by rock wool coating | |
| Doors with inspection glass in pirex | |
| Interior lighting | |
| Pyrometers | |
| Two thermostats for each room | |
| Norma CE | |
| Warranty 12 months |
- *POWER SUPPLY
- * Electric
- *COOKING CHAMBER
- *Piano in refrattario*
- *NUMBER OF PIZZAS
- *4+4 pizze*
- *N. TRAYS
- *1 +1 x cm 60x40*
- *CONTROL PANEL
- *Meccanico*
100 Items
FML4+4






