
- -8%
Electric pizza oven for 9+9 pizzas - cm 152 x 121 x 75h
FMR-FMD9+9
FMR-FMD9+9
€4,783.08
€5,199.00
-8%
€4,783.08 Senza tasse
€5,835.36 Con tasse
€5,199.00 Senza tasse
Tax excluded
Shipping times: from 3 days to 15 working days
Electric pizza oven - Model FMD9+9 - N°2 Room - Room size 2 x cm 108 x 108 x 14h - Digital - Triphase - Stainless steel - Fully refractory room - Size cm 152 x 121 x 75h
Options
+ ACCESSORIES
| Electric pizza oven | FMD9+9 |
| Dimensions | cm 152 x 121 x 75h |
| Weight | kg 465-485 |
| Packaging dimensions | cm 165 x 140 x 92 h |
| TECHNICAL DATA | |
|---|---|
| Temperature | +50 + 500°C |
| Room | N°2 x (cm108 x 108 x 14h) |
| Power | Kw 26.4 (3Ph - 40A) |
| Power supply | 230-400V/3-3N/50-60Hz |
| GENERAL FEATURES | |
|---|---|
| Professional electric oven for cooking pizzas, focacce, etc. | |
| No. 2 thermostats per room | |
| Cooking room entirely in refractory | |
| Stainless steel front cover | |
| Door with inspection glass in pirex | |
| Thermal insulation by rock wool coating | |
| Interior lighting | |
| Digital control panel | |
| Warranty 12 months | |
| Norma CE |
- *POWER SUPPLY
- * Electric
- *COOKING CHAMBER
- *Interamente in refrattario*
- *NUMBER OF PIZZAS
- *9+9 pizze*
- *N. TRAYS
- *3 x cm 60x40*
- *CONTROL PANEL
- *Digitale*
100 Items






