
- -8%
Pizza counter with 1 door and 6 drawers - cm 152 x 75 x 103/110 h
T-DIM-PZ02EKOC6
T-DIM-PZ02EKOC6
€1,922.98
€2,090.20
-8%
€1,922.98 Senza tasse
€2,346.04 Con tasse
€2,090.20 Senza tasse
Tax excluded
Shipping times: from 3 days to 15 working days
Pizza counter - Model PZ02EKOC6 - Acciaio inox AISI 304 - For containers GN 1/1 - N.1 door - N.6 neutral drawers cm 60 x 40 - Ventilate - Temperature 0°+10°C - Dimensions cm 152 x 75 x 103/110 h
Options
+ ACCESSORIES
| Pizza counter | PZ02EKOC |
| Dimensions product | cm 152 x 75 x 103/110 h |
| Dimensions packaging | cm 156 x 80 x 120 h |
| Weight | kg 240 |
| TECHNICAL DATA | |
|---|---|
| Capacity net | 155 l |
| Insulation thickness | 40 mm |
| Temperature | 0/+10°C |
| Gas Refrigerant | R404A/R507 |
| Test | +43/65% |
| Electrical absorption | W495 |
| Power supply | 230V-1P-50Hz |
| GENERAL FEATURES | |
|---|---|
| Interior and exterior in stainless steel, excluding the outer bottom in Galvanized steel | |
| Rounded inner corners | |
| Polyurethane insulation without CFC | |
| Doors with automatic closure and magnetic seal | |
| Front electronic control panel with NTC probe | |
| Ventilated refrigeration | |
| Series extractable and tropical refrigeration unit (environmental temperature +43°C and relative humidity of 65%) | |
| Fully automatic condensation water purification and evaporation | |
| Height adjustable stainless steel feet | |
| Worktop in granite and isolated subfloor | |
| Warranty 12 months | |
| Norma CE | |
| Standard equipment: 1 Rilsan plastic grid GN 1/1 with 2 stainless steel guides for door + 1 plastic container 60 x 40 for each neutral drawer |
- *MODEL
- *Tavolo*
- *COLD LINE REFRIGERATION
- * Ventilated *
- *LENGTH
- * from 101 to 200 cm *
- *NUMBER OF DOORS
- *N.1 porta*
- *DRAWERS
- * With chest of drawers *
- *WORK PLAN
- *Piano di lavoro in granito*
100 Items









