 (90 × 50 px)-5.png)

- -8%
Horizontal freezer with sliding blind lids - Capacity liters 304 - Temperature -18°-25°C- cm 106.3 x 67 x 89.5 h
MFC-KYLAST300
MFC-KYLAST300
€690.00
€750.00
-8%
€690.00 Senza tasse
€841.80 Con tasse
€750.00 Senza tasse
Tax excluded
Shipping times: from 3 days to 15 working days
Horizontal freezer with sliding blind lids - Ideal for bakery, ice cream and frozen food products - Model KYLAST300 - Temp -18/-25°C - Capacity liters 304 - Power W 199 - Energy class F - cm 106.3 x 67 x 89.5 h
| Horizontal refrigerator freezer | Model KYLAST 300 |
| Ideal | For pastry, ice cream and frozen food products |
| Dimensions | Cm 106.3 x 67 x 89.5 h |
| Dimensions packaging | Cm 112 x 73 x 91 h |
| Net weight / gross | 54 kg/59 |
| Warranty | 12 months |
| Standard | CE |
| TECHNICAL DATA | |
|---|---|
| Temperature | -18°C -25°C |
| Refrigerant gas | R600a |
| Climate class | C (min 16°C - 40% RH) ( max 40°C 80% RH) C1 |
| Net volume | Litres256 |
| Gross volume | Litres304 |
| Power | W 199 |
| Consumption | 3.6 kW/h24h |
| Refrigeration | Static |
| Thermostat | Electronic |
| Defrosting | Manual |
| Version | Tropicalized |
| GENERAL FEATURES | |
|---|---|
| Easily customizable | |
| Environmentally friendly: Gas R 600a | |
| Static evaporator wrapped over the tank | |
| Models with sliding blind lids | |
| 4 pivoting wheels | |
| Lock |
- *MODEL
- *Pozzetto*
- *EXHIBITOR CAPACITY
- *da 151 lt a 500 lt*
- *COLD LINE REFRIGERATION
- *Static*
- *LENGTH
- * from 101 to 200 cm *
- *COVER TYPE
- *Glazed*
99 Items










 (90 × 50 px).png)
