 (90 × 50 px)-5.png)

- -8%
Horizontal freezer - Capacity liters 352 - Temperature -18°-25°C - cm 132.6 x 69.5 x 86 h
MFC-MAEL400
MFC-MAEL400
€705.64
€767.00
-8%
€705.64 Senza tasse
€860.88 Con tasse
€767.00 Senza tasse
Tax excluded
Shipping times: from 3 days to 15 working days
Horizontal freezer - Ideal for pastry, ice cream and frozen food products - Model MAEL400 - Temp -18/-25°C - Capacity liters 352 - Power W 101 - Energy class F -cm 132.6 x 69.5 x 86 h
Options
+ ACCESSORIES
| Horizontal freezer | Model MAEL 400 |
| Ideal | For pastry, ice cream and frozen food products |
| Dimensions | Cm 132.6 x 69.5 x 86 h |
| Dimensions packaging | Cm 140 x 71 x 88 h |
| Net weight / gross | Kg 48/51 |
| Warranty | 12 months |
| Standard | CE |
| TECHNICAL DATA | |
|---|---|
| Temperature | -18°C -25°C |
| Refrigerant gas | R600a |
| Climate class | T (min 16°C - max 43°C ) |
| Net volume | Litres352 |
| Gross volume | Litres349 |
| Power | W 101 |
| Consumption | 0.84 kW/h24h |
| Refrigeration | Static |
| Thermostat | Electronic |
| Defrosting | Manual |
| Version | Tropicalized |
| GENERAL FEATURES | |
|---|---|
| Easily customizable on three sides | |
| Environmentally friendly: Gas R 600a | |
| Static evaporator wrapped over the tank | |
| Embossed aluminum tank | |
| 4 unidirectional rollers | |
| Lid: inner surface plastic, outer surface white plasticized sheet metal treated against corrosion | |
| Lock | |
| Included: 1 basket |
- *MODEL
- *Pozzetto*
- *EXHIBITOR CAPACITY
- *da 151 lt a 500 lt*
- *COLD LINE REFRIGERATION
- *Static*
- *LENGTH
- * from 101 to 200 cm *
- *COVER TYPE
- *Blind*
100 Items









 (90 × 50 px).png)
