
- -8%
Refrigerated counter - For fish - Motor excluded - cm 93,8 x 116,8 x 90 h
PU-GG-CRIVC1
PU-GG-CRIVC1
€1,993.35
€2,166.69
-8%
€1,993.35 Senza tasse
€2,431.89 Con tasse
€2,166.69 Senza tasse
Tax excluded
Refrigerated counter for fish exposure and sales - Model CRIVC1 - Curved glass - Excluding refrigeration unit - AISI 316 stainless steel structure - Refrigeration by static plate evaporator - Temperature -1°/4° C - Canalizzabile - Depth exhibition floor cm 90,9 - Dimensions cm 93,9 x 116,8 x 90h 
| PRODUCT INFORMATION | |
|---|---|
| Fish refrigerated counter |
Model CRIVC |
| Steel line | AISI 316 |
| Glass line | Curved temple |
| Depth exhibition floor | cm 90,9 |
| Temperature | -1°/ +4° C |
| Refrigeration | Static |
| Refrigerant gas | R404-A |
| Climate class | 4 (30° -55% U.R.) |
| Transmittance | 0.024W/mK |
| Use voltage | 220/230V - 50H |
| Power fridge | 510 W |
| Power absorbed | 362 W |
| Dimensions | cm 93,9 x 116,8 x 90h |
| Norma | CE |
| Origins | Italy |
| Warranty | 12 months |
| GENERAL FEATURES | |
|---|---|
| AISI 316 refrigerated counter for display and sale of fish with glass | |
| Finish scotch brite, specific cut-off for salty environments R 404 | |
| Printed tank in one piece without soldering exposed with excellent water infiltration seal and bad smells | |
| Refrigeration by static evaporator insulated with high density polyurethane by means of copper pipes | |
| Water drains for bath washing with drain | |
| Stainless steel working plane mm 250 | |
| Stainless steel ellipsoid support legs (on request you can have round or customized legs) | |
| Refrigerator units excluded |
- *TYPE
- *Per pesce*
- *COLD LINE REFRIGERATION
- *Static*
- *LENGTH
- * from 40 to 100 cm *
- * DEPTH'
- *da 111 a 120 cm*
- *GLASS TYPE
- *Curved*
100 Items





