- -8%
Electric oven 6+6 pizzas - Full refractory chamber - cm 150 x 108 x 74.5h
PFD-TRAYS66L-T-REF
PFD-TRAYS66L-T-REF
€2,728.72
€2,966.00
-8%
€2,728.72 Senza tasse
€3,329.04 Con tasse
€2,966.00 Senza tasse
Tax excluded
Shipping times: from 3 days to 15 working days
Electric Oven - Mechanical - ModelTRAYS66L - N° 1+1 chamber - N° 6+6 pizzas Ø 40 - Dimensions interior cm 123 x 84 x 17.5 h - All-refractory chamber - Dimensions cm 150 x 108 x 74.5h
Options
+ ACCESSORIES
| Electric Pizza Oven | TRAYS66L |
| Power supply | Electric |
| Dimensions | cm 150 x 108 x 74.5 h |
| Dimensions packaging | cm 155 x 115 x 90 h |
| Weight | 225 - 247 kg |
| Standard | CE |
| Warranty | 12 months |
| FUNCTIONAL FEATURES | |
|---|---|
| Dimensions chamber | cm 123 x 84 x 17.5 h |
| Temperature operating | 45-455 °C |
| Chambers | 1+1 |
| Number of pizzas | 6+6 pizza from 40 cm |
| Number of pans | 4+4 of 40 x 60 cm |
| ELECTRICAL FEATURES | |
|---|---|
| Electric power | Kw 20.4 |
| Power supply | 230-400V |
| GENERAL FEATURES | |
|---|---|
| The technical features make it a high-profile solution for customers who want a multi-use product. | |
| It represents the ultimate in flexibility by allowing the insertion of 40x60 format trays cm. | |
| It allows two different operating temperatures to be calibrated separately | |
| All-refractory chamber | |
| Evaporated rock wool insulation | |
| Internal lighting | |
| Steamer available on request | |
| A 12V transformer and lamp holder on request |
- *POWER SUPPLY
- * Electric
- *COOKING CHAMBER
- *Interamente in refrattario*
- *NUMBER OF PIZZAS
- *6+6 pizze*
- *N. TRAYS
- *3 x cm 60x40*
- *CONTROL PANEL
- *Meccanico*
100 Items
TRAYS66L







